Our Blog

TEL ÖRGÜ NEDİR UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

TEL ÖRGÜ & ÇİT SİSTEMLERİ HAKKINDA

Eski zamanlardan beri insanlar sebze ve meyve bahçelerini gerekse hayvanlarını korumak, sınırlarını muhafaza etmek amacıyla taştan veya çalı çırpıdan engeller oluşturmuşlardır.İşte bunlar şimdiki tel örgünün atası sayılabilir. Günümüzde güvenlik amacıyla kullanılan tel örgünün üstüne şıklıkta önem kazanmaya başladı.

En yeni ürünleri ve modelleri görmek için araştırma yaptığınızda karşınıza pek çok tel örgü çeşidi çıkacaktır.  Uygulanacak alan için seçeceğiniz en uygun teli firmamızdan 7/24 bilgi ve uygulama sonrasında teknik servis açısından bize ulaşabilirsiniz. DEM-TEL olarak ulusal ve uluslararası rekabet ortamında ürünün kaliteli, güvenli ve ekonomik olmasını ilke edilen firmamız bu yolda müşteri beklenti ve gereksinimleri karşılamak amacıyla ARTVİN ve çevresinde müşterilerimize  en iyi şekilde hizmet  vermekteyiz.

Alan planlaması yapılıp uygulanacak ürüne karar verildikten sonra ;

KUYU AÇMA VE KUYULAMA

Demir direk,beton direk veya panel çit uygulaması için  toprağa en 50 cm  çapında ve 80 cm derinliğinde belirlenen (2-3 m) aralıklarla kuyu açılır. Direk diplerine dökülecek beton harç 300-400 doz aralığında olup demir veya beton direk taşlarla sıkıştırılmalıdır.

Uygulama için çeşitli kalınlık ve tipteki (standarteğri boyunçatal boyun) demir direk veya beton direkler dikildikten sonra her on ve köşe başlarında ikişer adet olmak üzere payanda direkleri verilir. Payanda direğin yüksekliğine göre tel örgü hizasında olmak şartıyla çapraz olarak kaynak veya vidalanır.

TEL ÖRGÜ UYGULAMASI

Ev, arsa, tarla, bahçe, spor alanı, fabrika sahası, İnşaat gibi çevre güvenlik çit sistemlerinde, hobi amaçlı alanlarda, kafes ve kümes uygulamalarında en sık kullanılan tel örgü türü fens telidir. Uygulama yapılacak yer ve  alan için müşterinin isteği doğrultusunda çeşitli tel kalınlığında ve göz aralığında (50×50-60×60-70×70) ve İsteğe bağlı olarak alttan ve/veya üstten uç kapama veya uç burma(Uç burma özelliği aynı zamanda dikenli tel görevi görmesidir) şeklinde sıcak fırın galvanizli ve renkli pvc kaplama helezon tel örgü modellerimizden seçim yaptıktan sonra; germe aparatı ile gerilir ve punta telleri ile bağlanır. Helezon tel örgü uygulamasında yırtılma ve bozulma durumlarında o kısım yenisiyle çok rahat bir şekilde onarılabilir.

Alt,orta ve üst olmak üzere 3 sıra gergi teli çekilir.Gergi teli en az 2,5 mm sıcak fırın daldırma galvanizli tel olmalıdır. Özellikle meyve bahçelerinin korunması amacıyla yapılan uygulamalarda alttan bir sıra dikenli tel çekilmelidir. Daha sonra duruma ve müşteri isteğine göre üstten 3 sıra  dikenli tel veya jiletli tel (helezon,düzlemsel,düz hat) çekilir.

PANEL ÇİT UYGULAMASI

Panel çit, genellikle dekoratif amaçlı kullanılan, tek panel şeklinde üretilen çit çeşididir. Profil sistemi, farklı zeminlerde uygulama imkânı tanısa da genellikle perde beton üzerine uygulaması yapılır. Panellerin üzeri, özel bir kaplama teknolojisiyle polyester içerikli imal edilir. Çit ile çevrilmek istenen alanın konumuna, özelliklerine ve isteğe göre değişik çit sistemlerinden seçim yapılabilir. Uygulama alanına göre;klasik,tango,milonga,mambo,samba,vals,double,çaça,salsa,bolero,rumba olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır.

ÇİT KAPISI VE ÇİT PANOLARI

her boyda ve özellikte (tek kanat,çift kanat ) bahçe,villa,arazi,otopark gibi yerler ve tel örgü uygulamasından sonra müşterinin beğenisine göre panel çitli, punta hasır telli ve helezon tel örgülü olmak üzere; menteşeli ve raylı (motorlu,motorsuz) çit kapısı ve her boyda ve uzunlukta bahçe, villa, arazi, otopark, okul gibi yerler de genellikle perde beton üzerine müşterini beğenisine göre panel çitli, punta hasır telli ve helezon tel örgülü olmak üzere pano çit üretimi yapmaktayız.

Bunların dışında meyve ağaçlarını ve fidanları korumak amacıyla üretimini yaptığımız çit uygulamasının yanı sıra ağaç koruma çemberi üretimi de yapmaktayız. Ürünümüz ağaç çapına göre çeşitli ebatlarda dairesel şekilde yapılmaktadır. Üzerinde aşağı yönlü ve yukarı yönlü olmak üzere 3 adet hızar bıçağı bulunmaktadır.Bulunduğu ağacın meyvesi alındıktan sonra sökülüp diğer bir meyve ağacına kolaylıkla monte edilebilir.

Leave a Reply